Dokumenty školy Verejné obstarávanie Novinky 2% dane z príjmu Štatistika Kontakt Prihlásenie
Navigácia
 • Športový deň s trénermi z FitKids

  Dňa 31.5.2018 sa žiaci II. stupňa naplno venovali športovým aktivitám pod dohľadom skúsených detských trénerov a našich šikovných deviatakov.

  Deti sa postupne so svojimi triednymi učiteľmi presúvali po rôznych športových stanovištiach . Zahrali si frisbee, basketbal, či tenis. Taktiež sa zapotili pri kondičných cvičeniach.  Najväčšiu radosť mali žiaci pri stanovišti, kde si skúšali rôzne chvaty z džuda.

  Veríme, že tento super deň si zopakujeme aj budúci rok v rámci  už tradičného Týždňa pohybu.

 • Vyhodnotenie celoškolskej projektovej súťaže na tému: My mum

  Nielen písomná forma, ale najmä verbálny prejav a schopnosť argumentovať v anglickom jazyku, boli kľúčovými faktormi pri hodnotení projektovej súťaže na tému My mum - moja mama. Podmienkou odovzdania samotného projektu bola i ilustrácia, ako i promptné zodpovedanie otázok prepojených na našu tému. Sme veľmi radi, že podobne ako prvá (MY CHRISTMAS), ani druhá výzva pre súťažechtivých angličtinárov neostala bez odozvy a zúčastnení žiaci prezentujúci svoj projekt dokázali zaujať nielen vyučujúcich anglického jazyka, ale i svojich rovesníkov.

  A teraz už ku konkrétnym víťazom:

  V 5. ročníku sme sa rozhodli za naj projekt vyhlásiť projekt Simonky Setnickej, v 6. ročníku projekt Niny Dubovskej, v 7. ročníku projekt Veroniky Serafínovej a Lenky Roubalíkovej, v 8. ročníku projekt Dominiky Čibovej a v 9. ročníku projekt Sáry Oravcovej.

  Víťazom srdečne blahoželáme a veríme, že k radosti prispeje nielen zaslúžené prvenstvo, ale najmä dobrý pocit z prekonania prvotnej neistoty a trémy, ktoré nejedného z našich súťažiacich sprevádzali.

 • VYHODNOTENIE SÚŤAŽÍ NOVODOBO SO SHAKESPEAROM A AJ PÁN GOETHE BY MAL RADOSŤ

  Aj páni Goethe a Shakespeare by mali radosť z interpretácie nemeckej a anglickej piesne, či z prednesu poézie v anglickom jazyku v podaní našich žiakov Dominiky Čibovej z VIII. triedy, Samuela Jankoviča z IX. triedy, Rebeky Adamcovej zo IV. triedy a Sindy Bardoňoveh z V. triedy. Dominika si vyspievala v okresnej súťaži recitačnej a speváckej súťaže v nemeckom jazyku 2. miesto, ako i 2. miesto v prednese piesne v anglickom jazyku. V obdobnej súťaži, súťaži v anglickom jazyku Novodobo so Shakespearom, ktorá sa konala v dňoch 25. - 26. apríla v Pezinku, uspel i žiak IX. ročníka Samuel Jankovič, ktorý milo prekvapil podaním piesne bez doprovodu hudby a umiestnil sa na krásnom 2. mieste. Speváckej časti súťaže sa zúčastnila i žiačka 4. ročníka Rebeka Adamcová, ktorá vzhľadom na svoj vek súťaž absolvovala bez nároku na hodnotenie, no napriek tomu prekvapila veľkou odvahou, čistým hlasom a pochvalou zo strany poroty. Srdečne blahoželáme.

 • ČO O MNE VIEŠ?

  Dňa 3.4. sa deti II. stupňa zúčastnili výchovného koncertu s názvom Čo o mne vieš? Témou koncertu bola šikana a kyberšikana. Deťom bolo formou reálnych príbehov zo života vysvetlené,aké sú nebezpečenstvá a dôsledky šikany, či kyberšikany a prečo je dôležité si chrániť svoje súkromie na sociálnych sieťach. Prednášajúcim bol známy spevák Robo Papp, ktorý nám spríjemnil koncert nielen svojim spevom, ale podelil sa s nami aj o vlastný príbeh šikany, ktorú sám prežil a dokázal jej čeliť. Koncert rozpútal medzi deťmi a učiteľmi diskusiu o šikane, čo považujem za splnený cieľ.

 • CAP RUN

  Dňa 23.3. sa uskutočnil štvrtý ročník charitatívneho behu CAP RUN, ktorý organizovali študenti 4. ročníka hotelovej akadémie Mikovíniho v Bratislave. Behu sa celkovo zúčastnilo 300 detí a študentov, ktorí spoločne vyštartovali spod mosta Lafranconi a bežali 2,4 km pod Most SNP.

  Z našej školy sa odvážilo bežať napriek nízkej teplote 52 detí .Spoločne na tento charitatívny projekt prispeli sumou 156 euro.

  Cieľom tohto projektu bolo pomôcť organizácii Women in action v Sierra Leone. Táto charitatívna organizácia bola založená v roku 1996 na pomoc ženám a deťom, ktoré prežili útrapy 11 rokov trvajúcej občianskej vojny. Zameriava sa predovšetkým na vzdelávanie mladých dievčat a detí, na budovanie sirotincov a centier pre deti.

 • SVETOVÝ DEŇ VODY

  Dňa 22.3. sme si v našej škole pripomenuli Svetový deň vody. Počas tohto dňa sme mohli piť len neochutenú vodu z vodovodu, či minerálku. Žiaci II. stupňa medzi sebou súťažili vo vedomostnom kvíze o vode. Tím VI. triedy získal 3. miesto, 2. miesto si vybojovala VIII. trieda. Víťazmi kvízu sa stali dievčatá zo VII.B.

   

 • Hodina anglického jazyka trochu inak

   

  O tom, že vyučovacia hodina môže mať i iný charakter ako len 45 minút strávených v triede, či učebni, sa mohli žiaci 5., 6., a 7. ročníka presvedčiť v pondelok 9. apríla 2018. Vrtochy aprílového počasia vystriedal krásny slnečný deň, počas ktorého dostala priestor plánovaná a deťmi dlho očakávaná akcia typická najmä pre anglicky hovoriace krajiny EASTER EGG HUNT alebo Poľovačka na vajíčka. Žiaci sa zaraz zhostili výzvy, počas ktorej mali v časovom limite 5 minút nazbierať v okolí školy čo najviac veľkonočných vajíčok, vylúštiť kvíz alebo nájsť jarné symboly podľa čísla súťažnej skupiny. Neutíchajúci džavot a smiech pominul až vyhlásením víťazov, ktorí boli za svoju šikovnosť odmenení pekným diplomom.

  Tešíme sa na naše veľkonočné stretnutie znova o rok.

   

 • ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA
  17. 4. 2018

  Zápis žiakov do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2018/2019 sa uskutoční

  dňa 17. apríla 2018 v čase od 15.00 do 18.00 hod

  plagat.pdf

  Zapis_ziakov_do_1.pdf

  Zapisny_listok.docx

  Ziadost_o_odklad.doc

  Ziadost_o_prijatie.docx

  Ziadost_o_vynimocne_prijatie.doc​​​​​​​


 • Pozvánka na NsA 2018

  Pozvánka na Noc s Andersenom 2018
   

  Školská knižnica pri ZŠ Báhoň

  organizuje

  Noc s Andersenom

  Kedy?    23. marca 2018,  začiatok o 18. hodine
  Kto?     Žiaci 2. – 5. ročníka
  Podmienky účasti:
  1. Prihlásiť sa u pani učiteľky Brichtovej/Husárovej, do 16. marca

  2. Prečítať ľubovolnú knihu zo ŠK + 3 rozprávky od P. Dobšinského alebo z knihy O psíčkovi a mačičke a napísaťo nich čitateľský záznam .

 • Slávnostné otvorenie školskej knižnice

  Slávnostné otvorenie školskej knižnice sa konalo 15. februára 2018. Pri tejto príležitosti sme pre čitateľov  pripravili zaujímavý program. Najprv  inscenované čítanie v knižnici pre 2.- 4. ročník  - Osmijankove rozprávky, účinkoval bábkoherec Lukáš Tandara, ktoré sme ukončili slávnostným  prestrihnutím pásky na dverách knižnice. Po ňom nasledovali  tri tvorivé dielne - Osmijankova literárna záhrada -  s druhákmi, tretiakmi, štvrtákmi, viedla ich Miroslava Biznárová
  Inscenované čítanie Útek, spojené s besedou, bolo určené pre 5. a 6. ročník – znova účinkoval bábkoherec Lukáš Tandara. Dobrá vec sa podarila, teraz HURÁ! do knižnice.

   

 • ŠKOLSKÝ VALENTÍNSKY PLES ŽIAKOV

  Dňa 13.2.2018 o 17.00 sa v priestoroch krásne vyzdobenej jedálne uskutočnil 1. ročník Školského plesu žiakov 2. stupňa. Na ples si prišlo zatancovať 58 žiakov a 5 učiteľov. Deti prišli krásne vyobliekané a s vynikajúcou náladou. O spestrenie programu svojím spevom sa postarala naša bývalá žiačka Katka Mučková a žiačka 8. ročníka Dominika Čibová. Za skvelú organizáciu tejto výbornej akcie  patrí veľká vďaka našim ôsmakom.

 • Biologická olympiáda - kat. C

  Dňa 8.2. 2018 sa uskutočnilo v Základnej škole Na bielenisku okresné kolo Biologickej olympiády. Naša žiačka Monika Hajtášová z 9. triedy sa umiestnila na 1.mieste.  Anna Fundárková z 8. triedy získala 2. miesto. Obidve dievčatá postupujú do krajského kola tejto súťaže. Srdečne blahoželáme.

 • Nová knižnica

  6. februára začíname!!!

  Pre knihomilov aj bežných čitateľov sa naša knižnička presťahovala do nových, krásnych priestorov.

  Dočasne ponúkame dva dni, a to utorok a štvrtok od 13:30 do 14:30

  Na slávnostné otvorenie si ešte chvíľu počkáme, ale zatiaľ si nejakú knižôčku môžeme prečítať  ;)

 • Lyžiarsky výcvikový kurz 2018

  V dňoch 8.1.2018 – 12.1.2018 sa žiaci VI., VII. a VIII. ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu v stredisku SKI KRAHULE. Hoci sa oteplilo, podmienky na lyžovanie boli vyhovujúce. Výcvik viedli traja  inštruktori z miestnej lyžiarskej školy, ktorí si svojím prístupom získali sympatie našich detí. Lyžovať sa naučili nielen úplní začiatočníci, ale aj naši pokročilí lyžiari sa zdokonalili. Tešíme sa nabudúce :-)

 • VYHODNOTENIE OKRESNÉHO KOLA OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA A PROJEKTOVEJ SÚŤAŽE

  O skvelú reprezentáciu našej školy sa postarala Lucia Krihová, žiačka 9. ročníka, ktorá sa dňa 16. januára 2018 zúčastnila okresného kola ANGLICKEJ OLYMPIÁDY na ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA BIELENISKUv PEZINKU a spomedzi veľkej konkurencie zúčastnených škôl sa umiestnila medzi úspešnými riešiteľmi a zaradila sa tým do prvej desiatky naj angličtinárov v okrese.

  Nemennej veľkú radosť máme i z vyhodnotenia anglickej projektovej súťaže na tému MY CHRISTMAS. V 5. ročníku sme ocenili Veroniku Gašparovičovú a Kamilku Polákovú, v 6. triede Kristínku Hajtášovú a Dominiku Debreckú. Zo 7. A triedy sme ako najlepší projekt vyhodnotili projekt Miška Kella a Matúša Hrnčiara, v 7. B triede zase projekt Jarky Jankovej. Ani naši najstarší žiaci nezaostali, i oni sa s nami podelili o svoje vianočné tradície, či zážitky. V kategórii najstarších žiakov nás najviac zaujal projekt Dominiky Čechovičovej a Lucii Krihovej.

  Veríme, že knižné odmeny potešili a anglickému jazyku ostanete verní i naďalej.

   

 • Floorball SK Liga

  Do bojov o postup na krajský šampionát súťaže floorball SK LIGA, ktorej organizátorom je Nadácia TV JOJ, sa už zapojili aj dievčatá a chlapci z okresnej kvalifikačnej skupiny Malé Karpaty WAU. Skupinu tvoria Modra - ZŠ Vajanského, Modra - ZŠ Ľ. Štúra a ZŠ s MŠ Báhoň. Projekt pozostáva z troch fáz - okresných mini líg, krajských turnajov o pohár konkrétnej florbalovej superstar (účasť na tomto šampionáte si vybojujú školy víťazstvom vo svojej okresnej mini lige) a celonárodného finálového turnaja víťazov jednotlivých krajských šampionátov. Viac Facebook floorball SK Liga.

 • DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA

  10. ročník dejepisnej olympiády má tohto roku 2 hlavné témy:

  1. Staroveké Grécko

  2. Totalitné diktatúry v medzivojnovom období

  Naši žiaci VI. - IX. ročníka súťažili v 4 kategóriách a v rámci školského kolaboli najúspešnejší:

  Anička Fundárková, Tomáš Konečný a Marián Budinský

 • Mikulášska návšteva

  Na Sviatok sv. Mikuláša Mikuláš neobišiel ani detičky v škole. Deti mali pre vzácnu návštevu pripravené  krásne pesničky a básničky. Okrem toho si zmerali sily s čertmi v rýchlosti, v sile, či si s nimi zatancovali čertovský tanec.  S anjelikmi si zasa zaspievali mikulášsku pesničku.  Všetky disciplíny zvládli deti na jednotku.  Mikuláš prisľúbil, že také dobré a šikovné deti určite navštívi aj na budúci rok.

 • DETSKÝ ČIN ROKA

   

  Dobrým zvykom v predvianočnom období u nás na škole je i aktívne zapojenie sa do celoslovenskej súťaže pod názvom DETSKÝ ČIN ROKA. Ani tohtoročný záver kalendárneho roka nebol výnimkou. Sme radi, že sa s Vami môžeme podeliť o víťazstvo Sofie Bardoňovej, žiačky 8. ročníka, ktorá svojim príspevkom presvedčila porotu a zvíťazila v kategórii POMOC PRÍRODE.

  Sofii srdečne gratulujeme a veríme, že svojím príbehom pozitívne motivuje k správnemu pochopeniu, prijatiu a šíreniu humánnych hodnôt i ďaľších žiakov.

  Poďakovanie patrí i p. učiteľke M.Lovašovej, ktorá zapojením sa do projektu podporila myšlienku potreby pomáhať.

 • Vianočné trhy v Báhoni

  Dňa 2.12.2017 naši šikovní žiaci svojím vystúpením spríjemnili mrazivé chvíle návštevníkom Vianočných trhov v Báhoni. Mažoretky, deti z DFS Koník a žiaci zo speváckeho krúžku naladili všetkých na vianočnú atmosféru. Po vystúpení medzi deti zavítal Mikuláš a odmenil ich sladkými dobrotami. Ďakujeme rodičom našich žiakov, ktorí návštevníkom trhov ponúkali koláčiky, alkoholický aj nealkoholický punč a „hriatô“. Takýmto spôsobom pre našu školu vyzbierali 431,10 eur.

strana: