Dokumenty školy Verejné obstarávanie Novinky 2% dane z príjmu Štatistika Kontakt Prihlásenie
Navigácia
 • Hodina anglického jazyka trochu inak

   

  O tom, že vyučovacia hodina môže mať i iný charakter ako len 45 minút strávených v triede, či učebni, sa mohli žiaci 5., 6., a 7. ročníka presvedčiť v pondelok 9. apríla 2018. Vrtochy aprílového počasia vystriedal krásny slnečný deň, počas ktorého dostala priestor plánovaná a deťmi dlho očakávaná akcia typická najmä pre anglicky hovoriace krajiny EASTER EGG HUNT alebo Poľovačka na vajíčka. Žiaci sa zaraz zhostili výzvy, počas ktorej mali v časovom limite 5 minút nazbierať v okolí školy čo najviac veľkonočných vajíčok, vylúštiť kvíz alebo nájsť jarné symboly podľa čísla súťažnej skupiny. Neutíchajúci džavot a smiech pominul až vyhlásením víťazov, ktorí boli za svoju šikovnosť odmenení pekným diplomom.

  Tešíme sa na naše veľkonočné stretnutie znova o rok.

   

 • ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA
  17. 4. 2018

  Zápis žiakov do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2018/2019 sa uskutoční

  dňa 17. apríla 2018 v čase od 15.00 do 18.00 hod

  plagat.pdf

  Zapis_ziakov_do_1.pdf

  Zapisny_listok.docx

  Ziadost_o_odklad.doc

  Ziadost_o_prijatie.docx

  Ziadost_o_vynimocne_prijatie.doc​​​​​​​


 • Pozvánka na NsA 2018

  Pozvánka na Noc s Andersenom 2018
   

  Školská knižnica pri ZŠ Báhoň

  organizuje

  Noc s Andersenom

  Kedy?    23. marca 2018,  začiatok o 18. hodine
  Kto?     Žiaci 2. – 5. ročníka
  Podmienky účasti:
  1. Prihlásiť sa u pani učiteľky Brichtovej/Husárovej, do 16. marca

  2. Prečítať ľubovolnú knihu zo ŠK + 3 rozprávky od P. Dobšinského alebo z knihy O psíčkovi a mačičke a napísaťo nich čitateľský záznam .

 • Slávnostné otvorenie školskej knižnice

  Slávnostné otvorenie školskej knižnice sa konalo 15. februára 2018. Pri tejto príležitosti sme pre čitateľov  pripravili zaujímavý program. Najprv  inscenované čítanie v knižnici pre 2.- 4. ročník  - Osmijankove rozprávky, účinkoval bábkoherec Lukáš Tandara, ktoré sme ukončili slávnostným  prestrihnutím pásky na dverách knižnice. Po ňom nasledovali  tri tvorivé dielne - Osmijankova literárna záhrada -  s druhákmi, tretiakmi, štvrtákmi, viedla ich Miroslava Biznárová
  Inscenované čítanie Útek, spojené s besedou, bolo určené pre 5. a 6. ročník – znova účinkoval bábkoherec Lukáš Tandara. Dobrá vec sa podarila, teraz HURÁ! do knižnice.

   

 • ŠKOLSKÝ VALENTÍNSKY PLES ŽIAKOV

  Dňa 13.2.2018 o 17.00 sa v priestoroch krásne vyzdobenej jedálne uskutočnil 1. ročník Školského plesu žiakov 2. stupňa. Na ples si prišlo zatancovať 58 žiakov a 5 učiteľov. Deti prišli krásne vyobliekané a s vynikajúcou náladou. O spestrenie programu svojím spevom sa postarala naša bývalá žiačka Katka Mučková a žiačka 8. ročníka Dominika Čibová. Za skvelú organizáciu tejto výbornej akcie  patrí veľká vďaka našim ôsmakom.

 • Biologická olympiáda - kat. C

  Dňa 8.2. 2018 sa uskutočnilo v Základnej škole Na bielenisku okresné kolo Biologickej olympiády. Naša žiačka Monika Hajtášová z 9. triedy sa umiestnila na 1.mieste.  Anna Fundárková z 8. triedy získala 2. miesto. Obidve dievčatá postupujú do krajského kola tejto súťaže. Srdečne blahoželáme.

 • Nová knižnica

  6. februára začíname!!!

  Pre knihomilov aj bežných čitateľov sa naša knižnička presťahovala do nových, krásnych priestorov.

  Dočasne ponúkame dva dni, a to utorok a štvrtok od 13:30 do 14:30

  Na slávnostné otvorenie si ešte chvíľu počkáme, ale zatiaľ si nejakú knižôčku môžeme prečítať  ;)

 • Lyžiarsky výcvikový kurz 2018

  V dňoch 8.1.2018 – 12.1.2018 sa žiaci VI., VII. a VIII. ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu v stredisku SKI KRAHULE. Hoci sa oteplilo, podmienky na lyžovanie boli vyhovujúce. Výcvik viedli traja  inštruktori z miestnej lyžiarskej školy, ktorí si svojím prístupom získali sympatie našich detí. Lyžovať sa naučili nielen úplní začiatočníci, ale aj naši pokročilí lyžiari sa zdokonalili. Tešíme sa nabudúce :-)

 • VYHODNOTENIE OKRESNÉHO KOLA OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA A PROJEKTOVEJ SÚŤAŽE

  O skvelú reprezentáciu našej školy sa postarala Lucia Krihová, žiačka 9. ročníka, ktorá sa dňa 16. januára 2018 zúčastnila okresného kola ANGLICKEJ OLYMPIÁDY na ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA BIELENISKUv PEZINKU a spomedzi veľkej konkurencie zúčastnených škôl sa umiestnila medzi úspešnými riešiteľmi a zaradila sa tým do prvej desiatky naj angličtinárov v okrese.

  Nemennej veľkú radosť máme i z vyhodnotenia anglickej projektovej súťaže na tému MY CHRISTMAS. V 5. ročníku sme ocenili Veroniku Gašparovičovú a Kamilku Polákovú, v 6. triede Kristínku Hajtášovú a Dominiku Debreckú. Zo 7. A triedy sme ako najlepší projekt vyhodnotili projekt Miška Kella a Matúša Hrnčiara, v 7. B triede zase projekt Jarky Jankovej. Ani naši najstarší žiaci nezaostali, i oni sa s nami podelili o svoje vianočné tradície, či zážitky. V kategórii najstarších žiakov nás najviac zaujal projekt Dominiky Čechovičovej a Lucii Krihovej.

  Veríme, že knižné odmeny potešili a anglickému jazyku ostanete verní i naďalej.

   

 • Floorball SK Liga

  Do bojov o postup na krajský šampionát súťaže floorball SK LIGA, ktorej organizátorom je Nadácia TV JOJ, sa už zapojili aj dievčatá a chlapci z okresnej kvalifikačnej skupiny Malé Karpaty WAU. Skupinu tvoria Modra - ZŠ Vajanského, Modra - ZŠ Ľ. Štúra a ZŠ s MŠ Báhoň. Projekt pozostáva z troch fáz - okresných mini líg, krajských turnajov o pohár konkrétnej florbalovej superstar (účasť na tomto šampionáte si vybojujú školy víťazstvom vo svojej okresnej mini lige) a celonárodného finálového turnaja víťazov jednotlivých krajských šampionátov. Viac Facebook floorball SK Liga.

 • DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA

  10. ročník dejepisnej olympiády má tohto roku 2 hlavné témy:

  1. Staroveké Grécko

  2. Totalitné diktatúry v medzivojnovom období

  Naši žiaci VI. - IX. ročníka súťažili v 4 kategóriách a v rámci školského kolaboli najúspešnejší:

  Anička Fundárková, Tomáš Konečný a Marián Budinský

 • Mikulášska návšteva

  Na Sviatok sv. Mikuláša Mikuláš neobišiel ani detičky v škole. Deti mali pre vzácnu návštevu pripravené  krásne pesničky a básničky. Okrem toho si zmerali sily s čertmi v rýchlosti, v sile, či si s nimi zatancovali čertovský tanec.  S anjelikmi si zasa zaspievali mikulášsku pesničku.  Všetky disciplíny zvládli deti na jednotku.  Mikuláš prisľúbil, že také dobré a šikovné deti určite navštívi aj na budúci rok.

 • DETSKÝ ČIN ROKA

   

  Dobrým zvykom v predvianočnom období u nás na škole je i aktívne zapojenie sa do celoslovenskej súťaže pod názvom DETSKÝ ČIN ROKA. Ani tohtoročný záver kalendárneho roka nebol výnimkou. Sme radi, že sa s Vami môžeme podeliť o víťazstvo Sofie Bardoňovej, žiačky 8. ročníka, ktorá svojim príspevkom presvedčila porotu a zvíťazila v kategórii POMOC PRÍRODE.

  Sofii srdečne gratulujeme a veríme, že svojím príbehom pozitívne motivuje k správnemu pochopeniu, prijatiu a šíreniu humánnych hodnôt i ďaľších žiakov.

  Poďakovanie patrí i p. učiteľke M.Lovašovej, ktorá zapojením sa do projektu podporila myšlienku potreby pomáhať.

 • Vianočné trhy v Báhoni

  Dňa 2.12.2017 naši šikovní žiaci svojím vystúpením spríjemnili mrazivé chvíle návštevníkom Vianočných trhov v Báhoni. Mažoretky, deti z DFS Koník a žiaci zo speváckeho krúžku naladili všetkých na vianočnú atmosféru. Po vystúpení medzi deti zavítal Mikuláš a odmenil ich sladkými dobrotami. Ďakujeme rodičom našich žiakov, ktorí návštevníkom trhov ponúkali koláčiky, alkoholický aj nealkoholický punč a „hriatô“. Takýmto spôsobom pre našu školu vyzbierali 431,10 eur.

 • Úspešné vystúpenie florbalového družstva

  Florbalové družstvo našich žiakov, pod vedením učiteľa Dritomského, absolvovalo kvalitne obsadený turnaj v Pezinku. Celkovo sa turnaja zúčastnilo osem družstiev.  Hráči odohrali päť náročných zápasov. O víťazstvo na turnaji prišli až vo finálovom zápase s družstvom ZŠ Modra Vajanského. Našich hráčov zdobila disciplína, veľká snaha a bojovnosť počas celého turnaja.

  Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.       

 • Strašidelné čítanie

  Vo štvrtok 23. 11. 2017 si žiaci 4. - 7. ročníka mohli vyskúšať svoju odvahu a čitateľské zručnosti v ďalšom "Strašidelnom" čítaní.  Čítali knižku Gabriely Futovej Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej a v družstvách plnili pripravené úlohy. Do čítania sa zapojilo 24 žiakov, štyria z nich boli odmenení za najviac získaných bodov knihami. Ostatní odvážni a statoční si odniesli certifikát odvahy. Podujatie pripravili pani učiteľky Horvátová, Husárová a Brichtová.

 • RECYKLOHRY

   

  Milí rodičia a žiaci, naša škola je už niekoľko rokov zapojená do školského recyklačného programu Recyklohry.

   Cieľom tohto programu je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných batérií.

  Jednou z aktivít  tohto programu je zber starých použitých batérií. Zberný kontajner nájdete vo vestibule školy pri nástenke s názvom Vláčik recykláčik. Ďakujeme, že nám pomáhate chrániť životné prostredie.

 • OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU A PROJEKTOVÁ SÚŤAŽ

  SME NESMIERNE RADI, ŽE KONČIACI SA KALENDÁRNY ROK MôŽEME ZAVŔŠIŤ V PODOBNOM DUCHU, V  AKOM SA NIESLI I JEHO PREDCHÁDZAJÚCE MESIACE, SÚŤAŽNE. NAJBLIŽŠÍM MESIACOM TAKÉHOTO CHARAKTERU BUDE MESIAC NOVEMBER, KEDY SA NA NAŠEJ ŠKOLE USKUTOČNÍ ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU. SÚŤAŽIVOSŤ NAŠICH ŽIAKOV UZAVRIE 8. DECEMBER, KTORÝ JE ZÁROVEŇ DEADLINOM V PROJEKTOVEJ SÚŤAŽI NA NASLEDOVNÉ TÉMY:

  CHRISTMAS - VIANOCE

  CHRISTMAS CUSTOMS IN SLOVAKIA AND ENGLAND - VIANOČNÉ ZVYKY NA SLOVENSKU A V ANGLICKU

  MY BEST (WORST) CHRISTMAS - MOJE NAJLEPŠIE (NAJHORŠIE) VIANOCE

  IMPORTANCE OF CHRISTMAS (DôLEŽITOSŤ VIANOC)

  BLIŽŠIE INFORMÁCIE U VYUČUJÚCICH ANGLICKÉHO JAZYKA.

  ĎAKUJEME ZA VÁŠ ZÁUJEM A PRÍSPEVKY

   

 • Výstava fyzikálnych pokusov

  Vo štvrtok 2.11. do našej  školy zavítala p. Fekiačová z občianskeho združenia Spoznávaj vedu v Leviciach. Pre žiakov 3.,4.5. ročníka predviedla putovnú výstavu fyzikálnych pokusov. Žiaci 7.,8. a 9. ročníka si zasa mohli nielen pozrieť, ale aj byť súčasťou  chemickej show. Veríme, že aj touto cestou sa nám podarí zvýšiť záujem detí o prírodovedné predmety.

 • A ZASE TEN HALLOWEEN

  Mnohými milovaný i nenávidený. Obdivovaný i zatracovaný. Prehliadaný i zviditeľňovaný... Jedna noc v roku zasvätená mágii, čarom, kúzlam, temným silám, názory na ktorú rozďelujú spoločnosť na jej stúpencov a odporcov. Áno, reč je o Halloweene, sviatku, ktorý je každoročne oslavovaný 31. októbra v anglicky hovoriacich krajinách, a ktorý sa prostredníctvom osnov MŠ pre ZŠ dostal i do učebníc anglického jazyka a povedomia širokej verejnosti. Možnosť voľby máme všetci.  I my sa každoročne rozhodujeme, či uprednostniť pohodlné 45 - minútové vzhliadnutie dokumentu o halloweenských tradíciách či strohý projekt alebo autenticky priblížiť deťom inú kultúru, zvyky a tradície prostredníctvom halloweenských hier a súťaží. I tohto roku zvíťazila druhá možnosť - najmä pre veľký dopyt žiakov, ako i uvedomenie si, že ak chceme vychovávať spoločnosť mladých ľudí s otvorenou mysľou, bez predsudkov a strachu, je potrebné viesť už i tie najmenšie deti k  tolerancii iného. Miestom stretnutia bola učebňa anglického jazyka, v ktorej halloweenska hodina ubehla kúzelne rýchlo. Do nálady dostal žiakov tanec s metlou, počas ktorého sa na tanečnom parkete dostatočne vyšantili a naštartovali na ďalšie súťažné disciplíny. Medzi tie NAJ patrili apple bobbing - lovenie jabĺčka z vody bez pomoci rúk, hidden spider - pavúk ukrytý v múke či koláčiku, ktorého sa žiaci pokúšali zmocniť len ústami, preliezanie cez pavučinu, balón s tajomným odkazom, hod kuželkou. Originalitu toho dňa podporili i krásne halloweenské kostýmy, ako i výzdoba učebne anglického jazyka, ktoré celému dňu prepožičali tú správnu pochmúrnu atmosféru. (viď fotoalbum). Zo strašidelnej hodiny odchádzali všetci žiaci ako víťazi -  nie z dôvodu najvyššieho počtu bodov v súťažných disciplínach, ale kvôli prekonaniu počiatočnej neistoty z neznámeho.

  M. Lovašová

strana: