Informácie Verejné obstarávanie Novinky Vzdelávací program 2% dane z príjmu Štatistika Kontakt Prihlásenie
Navigácia
 • Žiaci na OU
  29. 6. 2017

  Žiakov našej základnej školy privítal pán starosta obce Báhoň.

 • Koncoročný výlet VI.A
  23. 6. 2017

  Plavba vyhliadkovou loďou na hrad Devín

  Dňa 22.6. sa žiaci VI.A spolu s pani učiteľkami Balážiovou Bystrickou vybrali na koncoročný výlet. Loďou sa plavili k zrúcaninám hradu Devín a sútoku riek Dunaja a Moravy.

  Počas vyhliadkovej plavby mohli vidieť historickú časť Bratislavy a jej nábrežie, Bratislavský hrad, Nový most a most Lafranconi , významné paleontologické nálezisko Sandberg, či malokarpatský vrch Devínsku kobylu.

  Cieľom ich plavby bola národná kultúrna pamiatka -  hrad Devín. Deťom sa veľmi páčil krásny výhľad z horného hradu, expozícia umiestnená v jaskyni horného hradu, či hradná studňa hlboká 55 m.

 • Týždeň pohybu
  19. 6. 2017

  Minulý týždeň v našej škole patril pohybu. V triedach 2. stupňa  sa namiesto spievania počas hudobnej výchovy cvičilo. Počas tejto výnimočnej hodiny deti mohli vykonávať ľubovoľný šport, alebo s pani učiteľkou cvičiť crossfit.

  Každý deň sme si na ihrisku počas veľkej prestávky dobrovoľne zabehli jedno kolečko. Pripojili sa k nám aj malí tretiaci a štvrtáci. V stredu poobede si s dobrovoľníkmi dve hodinky potrénoval skúsený tréner detí a dospelých Jozef Filípek. Za jeho ochotu prísť a venovať sa nám, mu veľmi pekne ďakujeme.

 • Ostrihom 2017
  9. 6. 2017

  V pondelok 29. 5.  žiaci 8. ročníka pod vedením p. uč. Sedlákovej a Žilinskej navštívili historické mesto Ostrihom. Prešli sa z mesta Štúrovo po obnovenom Moste Márie Valérie. V Ostrihome navštívili Baziliku sv. Vojtecha, prekonali viac ako 400 schodov a vystúpili na jej kupolu. Na kupole si užili čarokrásny výhľad na Dunaj, Podunajskú nížinu, Štúrovo, pohorie Burda a historické centrum Ostrihomu. 

 • Týždeň ovocia
  22. 5. 2017

  15. – 19. máj u nás na druhom stupni patril ovociu . Vytvorili sme krásne plagáty venované pozitívnym účinkom ovocia, ktoré si tento týždeň vystavíme v kuchynke. Počas tohto týždňa sme denne v škole  zjedli aspoň jedno ovocie.

  VI.A si žiaci každý deň vytvorili ovocné misy, alebo ovocné poháre, ktoré aj s radosťou celé zjedli. V VII. triede taktiež žiaci vytvorili ovocné poháre nielen pre seba, ale aj pre pani učiteľky. V VIII. triede si dievčatá počas svetu práce pochutnávali na zdravých smoothies.

 • Exkurzia Tatry
  26. 5. 2017

  Dňa 25.5 sa vybrali žiaci IX. ročníka spolu s pani učiteľkou Sedlákovou a Balážiovou na exkurziu do Tatier. Deti sa zviezli vlakom do Štrby, odkiaľ sa zubačkou presunuli na Štrbské pleso. Odtiaľ sa prešli lesnou cestou až na Popradské pleso. Deťom sa exkurzia veľmi páčila, spokojné a unavené sa v neskorých večerných hodinách vrátili domov. Konečne naživo videli nádheru, o ktorej sa doteraz iba učili.

 • OKRESNÉ KOLO V ĽAHKEJ ATLETIKE
  19. 5. 2017

  I keď ľahká atletika nie je na našich hodinách telesnej výchovy doménou, nedávne výsledky okresného kola v uvedenej disciplíne nás milo prekvapili a potvrdili, že pod dobrým vedením dokážeme i v tejto oblasti prekvapiť. Spomenutá súťaž sa konala dňa 17. mája 2017 na ZŠ Kupeckého v Pezinku, ktorej bohatú účasť jednoznačne dokazovalo zastúpenie mnohých základných škol pezinského okresu. Naše žiačky súťažili v disciplínach, akými sú skok do diaľky, v ktorom H. Benkovská (9.ročník) obsadila pekné 6. miesto, či beh na 60, 300 a 800 metrov. Najúspešnejšie v tejto disciplíne boli žiačky S. Slobodová (7. ročník) a H. Benkovská (9. ročník), ktoré vybojovali 4. a 5. miesto. Prekvapivo dobrý výkon sme dosiahli  i v kategórii - vrh guľou, v ktorej V. Šťastná (8. ročník) skončila na 8. mieste a E. Brunovská, (9. ročník) na 10. mieste. Výsledková listina len potvrdila dobrú pripravenosť našich žiačok, vďaka ktorým sme sa umiestnili celkovo na 5. mieste. Poďakovanie patrí pani učiteľke M. Bystrickej za fundovaný prístup k súťažiacim.

   

 • Návšteva Múzea Ľudovíta Štúra
  2. 5. 2017

  2. 5. 2017 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili  exkurzie v Múzeu Ľudovíta Štúra v Modre. Zaujal ich Ľudovítov prameň vlasov, dosiaľ neznáma korešpondencia štúrovcov či interaktívny kvíz. Ôsmaci mali možnosť pobudnúť v Pamätnej izbe Ľudovíta Štúra a pri jeho hrobe.

 • Deň matiek
  14. 5. 2017

  Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. V tento deň si žiaci ZŠ a MŠ  pod vedením svojich učiteliek a vychovávateliek pripravili pre všetky mamičky program.Takto sa poďakovali mamám za ich lásku, obetavosť a dali im vedieť, že si ich vážime a máme radi.

 • EASTER EGG HUNT alebo POĽOVAČKA NA VAJÍČKA
  5. 5. 2017

  Easter egg hunt

  Hoci sú už tohtoročné veľkonočné sviatky minulosťou, my sme sa rozhodli aspoň na chvíľu odignorovať reálny dátum v kalendári a vrátiť sa o pár dní nazad. Toto ojedinelé vybočenie sa nieslo v duchu veľkonočných zvykov a tradícií v anglicky hovoriacich krajinách, najmä Easter egg hunt. Žiaci boli nadšení najmä nápadom, že si nemusia vypočuť len strohé informácie prostredníctvom učebníc, či internetu a aspoň na chvíľu si vyskúšať i skutočnú "poľovačku na veľkonočné vajíčka". Miestom konania bol školský dvor, na ktorom už od rána vyčkávali žiačky 7. ročníka, Dominika Čibová a Sofia Bardoňová s desiatkami veľkonočných vajíčok, košíkmi a aktivitami, ktoré žiakov piateho, šiesteho a siedmeho ročníka zabavili na jednu vyučovaciu hodinu. Okrem samotného Easter egg hunt žiaci súťažili i v hode kuželiek, behu, či skákaní na fit loptách. O úspechu akcie nám napovedala i reakcia samotných žiakov, ktorým sa ani po hodinke súťaženia nechcelo z netradičnej hodiny angličtiny odísť.

 • Exkurzia SHMÚ
  3. 5. 2017

  V stredu 3. mája sa vybrali žiaci VII. ročníka na exkurziu do Slovenského hydrometeorologického ústavu.

   Keďže počasie je vždy aktuálnou témou aj u nás v Báhoni, deti boli zvedavé, ako práca meteorológov vyzerá a ako vznikajú predpovede počasia. Taktiež  sa potrebovali bližšie oboznámiť s princípom fungovania prístrojov, ktoré sa používajú v meteorológii, aby mohli pracovať na výsledkoch svojich projektov.

  Najprv si vypočuli prednášku o činnosti SHMÚ. Dozvedeli  sa veľa nových informácií o tom, ako vzniká predpoveď počasia, aké merania a zložité výpočty je potrebné urobiť a koľko práce je za tým. Videli obrázky a grafy rôznych predpovedí.

  Po prednáške navštívili meteorologickú záhradku priamo vedľa budovy SHMÚ. Majú v nej rôzne meteorologické prístroje a snímače na meranie zrážok, vetra, vlhkosti a teploty vzduchu či teploty pôdy. Dozvedeli sa, ktorý prístroj na čo slúži a ako sa s nimi pracuje. Nakoniec sa spokojní a bohatší o nové informácie vybrali naspäť do Báhoňa.

 • NOVODOBO SO SHAKESPEAROM
  28. 4. 2017

  Už takmer 10. rok sa každoročne v apríli zúčastňujeme anglickej recitačnej a speváckej súťaže - Novodobo so Shakespearom, v ktorej majú naši žiaci príležitosť zažiť chvíľu "slávy" na pódiu, či neraz menej príjemnú skúsenosť, stret dobrých a lepších. I toho roku k takémuto stretu došlo. Začiatok dňa sa niesol vo veľkých očakávaniach, no koniec dňa mal i trpkú príchuť, nakoľko účasť i toho roku bola bohatá a konkurencia veľká. Príchuť trpkého sklamania prinieslo oznámenie výsledkov v kategórii krátkych divadelných vystúpení, v ktorých neobstála ani naša bezchybná výslovnosť, výborná interpretácia textu, vtipné a nápadité kulisy a morálne ponaučenie samotnej inscenácie. Mne ako tútorke účinkujúcich žiakov prinavrátilo entuziazmus vyhlásenie výsledkov v kategórii - spev piesní s hudobným doprovodom, z ktorého vyšla ako absolútna víťazka žiačka 7. ročníka Dominika Čibová, ktorá s piesňou Shine bright like a diamond, obsadila výborné 1. miesto. Rovnako nemalou radosťou bol i prednes poézie v podaní žiačky 8. ročníka Vanesky Šťastnej, Clutches od Hunter J. Fowler, ktorá sa umiestnila na 2. mieste. Víťazkám srdečne blahoželáme a tešíme sa.

   
 • BUĎME ĽUDIA
  24. 4. 2017

  Veľké poďakovanie patrí autorom a interprétom hudobno-vzdelávacieho a antidiskriminačného programu „BUĎME ĽUDIA“ ktorý sa uskutočnil na našej škole. Program je zameraný najmä na medziľudské vzťahy a ľudské práva, dotýka sa tém, ako napr. otrokárstvo (starovek, kolonizácia Ameriky, súčasnosť), ľudské práva, totalitný režim, obchodovanie s ľuďmi, detské otroctvo, práva a povinnosti detí, otroctvo na Slovensku a žobrácke gangy. Foto 

  ed

 • Literárno-výtvarná súťaž Cesta drakov
  6. 4. 2017

  I. oddelenie ŠKD sa zúčastnilo literárno-výtvarnej súťaže Cesta drakov v Pezinku. So svojou prácou sa umiestnili na 3. mieste.

 • Svetový deň vody
  22. 3. 2017

  Dňa 22. marca sme na našej škole oslávili Svetový deň vody. Počas tohto dňa sa u nás mohla piť len čistá voda. Kontrolu dodržiavania pitného režimu zabezpečili vodárik Matúškovodnárik Jofko zo VI. A triedy.

  Počas tohto dňa sa v učebni biológie konal aj veľký „Vodný kvíz“  pre žiakov IV. – VII. ročníka.  Počas kvízu žiaci odpovedali na otázky o vode, robili pokusy s vodou a zabavili sa aj pri vodných hrách.

  I. kategórii mladších žiakov získal 1. miesto tím V. triedy v zložení: Martin Benkovský, Benjamín Rybka, Dominik RežnýTomáš Mihálik.

  II. kategórii sa na 1. mieste umiestnila VI.B v zložení: Lenka Szelleová, Jarka Janková, Viktória Vitteková a Júlia Kelnerová.

  Víťazom srdečne blahoželáme.

 • Biologická olympiáda
  16. 2. 2017

  Dňa 16.2. sa v Základnej škole Na bielenisku v Pezinku uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády pre žiakov 8. a 9. ročníka. V teoreticko - praktickej časti  sa Monika Hajtášová z 8. triedy umiestnila na 3. mieste . Vaneska Šťastná taktiež z 8. triedy obsadila v projektovej časti 3.miesto. Prezentovala projekt s názvom Celiakia.

 • Dejepisná olympiáda

   

  Potešilo nás

  Dňa 14.2.2017 si žiaci základných škôl a OG z okresu Pezinok zmerali svoje vedomosti na okresnom kole dejepisnej olympiády. V silnej konkurencii získala Monika Hajtášová, žiačka VIII. triedy našej školy, veľmi pekné 2. miesto.

  Srdečne blahoželáme.

   

  Macháček Ľ.

 • Svetový deň bez mobilu – 6. február
  6. 2. 2017

  Žiaci II. stupňa si 6. februára pripomenuli Svetový deň bez mobilu. Deti svoje mobilné telefóny odovzdali triednym učiteľom tri po sebe nasledujúce dni, aby zbytočne nepútali ich pozornosť.

   Z informačných plagátov a z úst pani učiteľky sa žiaci  mohli dozvedieť, aké negatívne účinky majú mobilné telefóny a bezdrôtové lokálne siete na zdravie človeka.

  Svetový deň bez mobilu vznikol z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa, ktorý ako prvý napísal knihu o mobilnom telefóne. Jeho zámerom bolo zvýšiť povedomie o stúpajúcej závislosti na mobilných zariadeniach.

 • Karneval
  1. 2. 2017

  Dňa 1.2.2017 sa konal Karneval pre žiakov 1. stupňa ZŠ, ktorý zorganizovali vychovávateľky ŠKD. Na karnevale vládla skvelá zábava a nechýbala ani tombola. Najkrajšie masky získali pekné ceny. 

 • Lyžovačka 2017
  18. 1. 2017

  Žiaci šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka sa 9.1 až 13.1.2017  zúčastnili lyžiarskeho kurzu v stredisku SKI Krahule, pod dohľadom pani učiteľky Žilinskej, Sedlákovej a Sipinovej.  Užili si mráz, sneh aj slniečko. Najhlavnejšie je to, že sa všetci naučili lyžovať. V jedno popoludnie sa vybrali na  túru  na Rozhľadnu Krahule, z ktorej bol nádherný výhľad do Kremnice. Verím, že  sa u všetkých žiakov podarilo prebudiť športového ducha.

   Mgr. Sedláková

strana: