Informácie Verejné obstarávanie Novinky Vzdelávací program 2% dane z príjmu Štatistika Kontakt Prihlásenie
Navigácia
Novinky Dokumenty

Školský klub detí

Novinky

 

Svetový deň srdca

25.9.2009

Nie je náhoda, že práve športom sme si chceli pripomenúť Svetový deň srdca v ŠKD.

Zároveň sme chceli upozorniť, že pohyb by mal byť súčasťou nášho života, samozrejme v súčinnosti so zdravou výživou. Na školskom dvore deti odohrali  zápasy vo futbale medzi oddeleniami, preteky na kolobežkách a bicykloch, preťahovanie lanom a iné zábavné súťaže.

Víťazmi boli všetci. Výkony boli ocenené nielen veľkým potleskom, ale „zdravými cenami“ - ovocím, na ktorom si určite pochutnali všetci.

vychovávateľka p. Rozbeská


Jeseň v ŠKD

Pomaly k nám zavítala jeseň plná farieb a nápadov. Jesenné plody priam vyzývajú k tvorivosti - či sú to gaštany, žalude alebo tekvice...

Deti ŠKD v jesennom období využívali pobyt v prírode nielen k hrám a púšťaním šarkana, ale i k zberu prírodného materiálu. Vyrábali postavičky, zvieratká z gaštanov, náhrdelníky zo šípok, výrobky z orechových škrupín, priestorové veterné mlyny, maľovali huby, tekvičky. Pracovali s teplom tvrdnúcou hmotou. Listy maľovali rôznou technikou, zapúšťali, odtláčali ich, i lisovali. Vyrábali krásne obrázky ovocia vypichovanou technikou, aj pozdravy pre starkých. Zapojili sa svojimi prácami z ovocia a zeleniny do výzdoby kostola k akcii „DARY ZEME“. Bolo vidieť, že vložili do svojich  výtvorov kus svojho srdca a odmenou za snahu boli rozžiarené očká všetkých detičiek.
vych. p. Rozbeská


 

Adventné vence

 27.11. 2009 sa školským klubom detí a chodbami školy, šírila príjemná vôňa čerstvého ihličia. A to je čas, keď si všetci uvedomíme blízkosť prichádzajúcich Vianoc.
Aj tohto roku si deti s vychovávateľkou p. Rozbeskou vyrábali adventné vence.
Deti naplno rozvinuli svoju fantáziu a vetvičky voňavého ihličia doplnené peknými ozdobami premenili na pestré vence, z ktorých každý bol jedinečný nápadom a vzhľadom. Deti si vence zobrali domov, aby postupne zapaľovali sviečky a tešili sa na príchod Vianoc.
p.vych.Rozbeská

Medovníčky

28.11.2009 Prípravy na vianočné sviatky sa spravidla začínajú v kuchyni starej mamy, kde rozvoniava vanilkový cukor,škorica a klinčeky.
Deti zo ŠKD  pod vedením vychovávateľky p. Rozbeskej si upiekli medovníčky, ktoré krásne ozdobili.
Z činnosti mali velikánsku radosť. Rozvoňali celú školu. Boli to pre nich tie najkrajšie a najchutnejšie medovníčky na svete...
Milé mamičky, skúste napiecť medovníčky so svojimi deťmi aj doma.Vaše Vianoce budú ešte krajšie.

p.vych.Rozbeská


 

Vianoce v ŠKD

22.12.2009 Vianoce sú najmilšie a najkrajšie sviatky v ŠKD.
Deti sa veľmi tešia, vytvorili si vianočnú atmosféru, vyrábali priestorové čižmičky, adventné kalendáre, vianočné a novoročné pozdravy. Veľmi sa im páčilo zdobenie stromčekov v oddeleniach. Pripravili kultúrny program na besiedku. Odmenou pre deti bolo občerstvenie, voňavé koláčiky, ovocné jednohubky a čaj. Záver patril hrám s novými hračkami, ktoré si našli deti pod stromčekom.
p.vych.Rozbeská


 

Karneval v ŠKD

 16. 2. 2010. Deti ŠKD netrpezlivo očakávali tento deň. Skôr ako začal samotný karneval,

najskôr spolu s p. vychovávateľkami vyzdobili triedy ŠKD. Prišli veru nádherné masky. Po krátkom privítaní rodičov, pána riaditeľa a zást. školy žiačkou ŠKD, vystúpili deti s pásmom tančekov a piesní.“ Fašiangová zábava“ z krúžku „Koník“. Potom už nasledovala promenáda v maskách a super súťaže, ktoré pripravili p. vychovávateľky a samozrejme pekné ceny.

Deti sa potom občerstvili koláčikmi a dobrotami, ktoré pripravili mamičky. Povzbudzovanie a dobrá nálada vydržali až do konca. Karnevalová zábava končila super diskotékou.

vychovávateľka: p. Rozbeská