• Bystré hlavičky & COSMOS DISCOVERY

  V jedno krásne zimné a slnečné piatkové popoludnie sa deti z krúžku Bystré hlavičky vydali skúmať vesmír :-) 

   No keďže nebol po ruke raketoplán ani raketa, nasadli na vlak a potom na autobus MHD a premiestnili sa do Incheby v Bratislave. Tam bolo toľko informácií o výskume a objavovaní vesmíru ako je hviezd na nočnej oblohe, takže aj najbystrejší z bystrých nevedeli čomu skôr venovať pozornosť :-D

 • Vianočný bazár 2022

  Ahojte.

  Milí žiaci, rodičia a zamestnanci školy, tento rok naša škola opäť organizuje Vianočný bazár.
  Chceli by sme Vás touto formou poprosiť, aby ste nám pomohli podporiť túto udalosť. 
  Môžete do školy priniesť veci, ktoré sú v dobrom stave, nepoškodené, pre ktoré už nemáte využitie a my im dáme druhý šancu na život. :)
   
  Priniesť môžete napríklad: 

  -    Bižutériu

  -    Hračky

  -    Plyšákov

  -    Hry

  -    Stavebnice

  -    Knihy

  -    Vianočné dekorácie (kúpené or handmade, ...)

  -    Obrusy

  -    Šálky

  -    Školské pomôcky 

  -     a rôzne iné.

  ! Oblečenie prosím nenoste z hygienických dôvodov !

  Veci môžete nosiť od 28.11. do 09.12.2022 do kabinetu pánovi učiteľovi Kralovičovi (pred kabinetom sa nachádza box na prinesené veci)  alebo do riaditeľne/zborovne

  Pokiaľ si nie ste istý, kde sa tieto miesta nachádzajú, nebojte sa spýtať učiteľov.

  Vianočný bazár sa bude konať v dátume od 14.12. do 16.12.2022 podľa platného harmonogramu tried

  Vopred Vám všetkým ďakujeme.

  Urobte radosť svojím blízkym a kúpte im niečo milé na Vianoce !

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

 • Turistický krúžok - výlet 19.11.2022 - Devínska kobyla + Sandberg

  Dňa 19.11.2022, túto sobotu sa turistický krúžok vybral opäť na cesty Našou krásnou krajinou. Spolu s novými členmi krúžku sme si tento výlet náramne užili. Tešíme sa spoločne na ďaľšie spomienky a zážitky. 

 • Zážitkové varenie ZŠ Báhoň

   

  Dňa 21.10.2022 pri príležitosti Svetového dňa zdravej výživy žiakov piateho ročníka našej školy navštívili kuchári z Nestlé. Táto návšteva bola súčasťou výučby predmetu VIEM ČO ZJEM v spolupráci s globálnym programom Nestlé Healthy Kids, ktorá podporuje vzdelávanie detí v oblasti výživy a zdravia. Malí kuchári si pripravili dva chutné recepty, a to Zdravé špenátové smoothie a Horúci hríbový sendvič.

  Všetkým zúčastneným ďakujem.

   

 • Červené maky 2022

  Dňa 11. novembra 2022 o 11 hodine a 11 minúte sa konala pietna spomienka ukončenia 1. svetovej vojny. Zúčastnili sa jej aj naši žiaci z IX. A a IX. B triedy. Žiačky z IX. ročníka pripravili vlastnoručne vyrobenú kyticu červených makov, ktorú sme položili pri pamätníku obetiam prvej svetovej vojny. Deň veteránov alebo Deň červených makov je pamätný deň venovaný pamiatke vojnovým veteránom. Pripomína sa celosvetovo 11. novembra, pretože tento deň v roku 1918 na západnom fronte ukončili boje  1. svetovej vojny. Symbolom Dňa veteránov sa stal kvet vlčieho maku. Pôvod má v básni „Na poliach flámskych“, ktorú napísal kanadský chirurg John McCrae, ktorý slúžil na západnom fronte. „Na poliach Flámska vlčie maky rastú, tam medzi krížmi, rad za radom. Značia miesta, kde ležíme. Tam hore počuť udatný spev škovránka, uprostred revu kanónov tu dolu…

 • Pasovanie druhákov za čitateľov

  Pri príležitosti Mesiaca školských knižníc a Medzinárodného dňa školských knižníc zavítali druháci vo štvrtok 27. októbra do knižnice. Čakal ich tam vĺčik bez mena a bez domova, ktorý dostal úlohu od čarodejnice z Dúhových hôr, aby preveril čitateľské schopnosti druhákov. Ak úlohu zvládne, môže sa vrátiť do rozprávky.

  Druháci museli splniť 7 úloh: Najprv vymyslieť meno pre  princeznú žabku, potom splniť úlohu v reťazovke ja mám, ty máš. Nasledovalo skladanie rozprávkových puzzle a priradenie správneho názvu k nim. Asi najťažšie bolo opraviť pomotanú rozprávku a vymyslieť mená pre kozliatka. Naopak, najľahšia úloha zostala nakoniec - vyfarbiť ilustráciu. Za vynaloženú námahu čakala druháčikov trojitá odmena: diplom, sladká mňamka a poklopkaním rozprávkového meča po pleci sa stali novými čitateľmi školskej knižnice.

  Vlk aj deti sa v knižnici cítili ako doma. Za čarodejnicou na VeľkéDivy, kde trávi jesennú dovolenku, putovala správa, že vlk získal meno Dobráčik a môže sa vrátiť do rozprávky. Zazvonil zvonec a tohtoročnému pasovaniu je KONIEC.

   

 • Vesmír našími očami

  Tak ako je nekonečný vesmír, tak je aj nekonečne veľa otázok a odpovedí našich žiakov na túto tému.

  Využila som nadšenie na tvorbu projektov u našich štrtákov a piatakov, ktoré množstvom a kreativitou prekvapili aj mňa samu. Preto som sa rozhodla  urobiť výstavu týchto projektov s názvom " Vesmír našími očami", ktorá bola na škole od 17.10 - 27.10. Výsledok posúďte sami. Žiaci školy mali možnosť hlasovať za najlepší projekt každého ročníka .Výhercami sa stali Matúš Čechovič - Max Mikuľak zo 4.A (spoločný projekt) a Vivien Murgašová - Karolínka Rybáriková z 5.B (spoločný projekt). Výhercom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie taketo pekné dielka.  

   

 • Október- mesiac úcty k starším

  Október je mesiac venovaný úcte k starým ľudom a pri tejto príležitosti sa dňa 24.10.2022  v našej triede II.B uskutočnila otvorená hodina pre starých rodičov.

  Druháci ukázali starým rodičom  ako pracujú na hodine čítania. Predviedli čítanie s porozumením a šikovnosť pri riešení úloh.

  Na záver vyučovacej hodiny žiaci potešili svojich starých rodičov prednesom básní, spevom a darčekom, ktorý  si pre nich vlastnoručne vyrobili na hodine výtvarnej výchovy.

  Verím, že sa starým rodičom u nás v triede páčilo a budú na túto hodinu dlho spomínať :)

 • Tanečný Halloween

  Milí žiaci druhého stupňa, 

  dňa 27. októbra sa usktoční Tanečný Halloween počas desiatovej a veľkej prestávky.
  Prineste si masku a dobrú náladu. Tešíme sa na Vás. 

 • Európsky deň jazykov 2022

  Tento rok je to presne 21 rokov, čo  sa  dňa 26. septembra oslavuje Európsky deň jazykov a my sme si ho pripomenuli tiež.

  Naši šikovní žiaci deviateho ročníka v tento deň nahradili pedagogický zbor a mladším žiakom boli nápomocní pri aktivitách z jazykov.

  Tí si vyskúšali aktivity na počítači, vedomosti zo slovenčiny preukázali na kvízoch zo slovenského jazyka a niektorí odišli bohatší nielen  o nové tanečné pohyby, ale aj o pár nových nemeckých slov.

  Tešíme sa na stretnutie pri ďalšom ročníku ....

 • Deň jablka :)

  Vedeli ste o tom, že existuje Deň jabĺk? 

  Je to 21. október. Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia. S našimi prváčikmi sme si tento deň pripomenuli i v škole. 

  Deti sa zapojili do súťaže o najkrajšie jabĺčko. Nepochutnali sme si len na jabĺčkach, ale i na rôznych dobrotách, ktoré deti pripravili spolu s rodičmi.

  Deti si uvedomili význam jablka a prisľúbili, že od dnešného dňa si vždy na desiatu prinesú jabĺčko, na ktorom si pochutnajú :)

 • Škola v pohybe

  Koniec septembra patrí v kalendári Európskemu týždňu športu. A tak ani naša škola neostala stáť, ale práve naopak, dala sa do pohybu. 

  Náš 1.stupeň sa zúčastnil školskej akcie Škola v pohybe. Čo to znamená? Šport a pohyb bol našou každodennou súčasťou. Športovať sme sa snažili nie len na hodinách Telesnej a športovej výchovy, ale aj počas slovenčiny, matematiky, či na iných hodinách.

  Hýbali sa čísla, hlásky, anglické slovíčka. Prváci cvičili v rytme a zažili svoju prvú školskú akciu. Druháci zase pobehovali v triede, aby mohli napísať Behací diktát,ale taktiež  sa naučili prvé pravidlá vybíjanej. Tretiaci chodili, bežali i šprintovali. Nuž a naši štvrtáci úspešne absolvovali aj svoj plavecký výcvik.

  Našou spoločnou aktivitou, ktorú sme všetci cvičili bol tanec – Macarena. Tento tanec nás všetkých na veľkej prestávke spojil, kde sme si spoločne zatancovali a zabavili sa. 

  Tak nahliadnite aj vy do našej školy plnej športového nadšenia, pohybu a tanca.

                                                                                                                                          Športom k zdraviu!

                                                                                                                                            Vaši prvostupniari

 • OZNAM

  ŠKOLSKÁ KNIŽNICA OTVORENÁ OD 5. OKTÓBRA 2022

  VÝPOŽIČNÉ HODINY:

  PONDELOK: 13:00 - 14:30

  STREDA: 12:00 - 13:30

  ALEBO NA POŽIADANIE - ak si požičiava väčší počet čitateľov napr. na mimočítankové čítanie.

  Všetci záujemci o čítanie sú vítaní!

   

 • Historické dni 2022

  Olympijské hry v Báhoni? Prečo nie!

  Žiaci druhého stupňa sa aj tento rok zúčastnili projektového vyučovania na tému Staroveké Grécko. Cieľom bolo dosiahnutie kalokagatie, teda harmonického súladu a vyváženosti fyzickej a duševnej stránky človeka.

  „Na našej päťhodinovej ceste nás sprevádzali Mínojčania a Mykénčania. Vďaka nim nás nijaké bájne stvorenia počas cesty poznávania nedostali do väčších problémov. Nemejského leva sme uškrtili, Minotaura v labyrinte zabili, Medúzu sme pripravili o hlavu, na Olympe sme zasadli s bohmi, v Delfách nám vyveštili budúcnosť a v Olympii sme si zašportovali.

  Dozvedeli sme sa zaujímavé veci o živote starých Grékov a dokonca sme si to aj vyskúšali. Uvedomili sme si, že grécky odev z maminej plachty nám úplne postačuje a nepotrebujeme žiadne značkové veci. Aj keď sparťanská výchova a lakonické vyjadrovanie nie je nič pre nás, tak disciplína na olympijských hrách bola ukážková. Nepodvádzali sme, boli sme čestní, nakoľko sme nechceli financovať stavbu pokutovej sochy pred vchodom do budovy školy.

  Po zapálení olympijského ohňa sme si vyskúšali športové disciplíny ako hod oštepom, beh na jedno stádium a beh na dve stádia. S oštepom bola sranda, niektorí si s nim buchli do hlavy alebo chrbta, ale už vieme ako na to. Nebolo to jednoduché, byť starovekým Grékom bolo skutočne náročné, ale zvládli sme to.“

  Kalokagatia bola úspešne dosiahnutá, nakoľko sa všetci žiaci výborne vžili do svojich úloh, za čo by sa nemuseli hanbiť ani starovekí Gréci. Všetkým žiakom a kolegom ďakujeme za účasť a už teraz sa tešíme na budúci ročník Historických dní na našej škole.

 • Historické dni 2022- kreatívna časť

 • Historické dni 2022

 • Inscenované čítanie

  V utorok 28. júna sme z krúžku Hravé čítanie navštívili Medzinárodný dom umenia pre deti - BIBIANU. Vypočuli a pozreli sme si inscenovanú rozprávku BUBÁCI.

 • NO BACKPACK DAY - Báhoň

  Účel akcie, spríjemniť si posledné dni v škole, pokladá celý učiteľský zbor za SPLNENÝ!

  Zmyslom tejto akcie bolo poukázať na to, že po celom svete sú deti, ktoré cestujú do školy dlhé kilometre a svoje učebnice nosia v holých rukách. Zároveň sa myšlienka viaže aj k situácií na školách v zahraničí, kde sa často vďaka batohom dokážu do školy prepašovať nebezpečné zbrane.

  Žiaci Základnej školy Báhoň mali v Pondelok 27.06.2022 jedinú úlohu, a to zobrať si do školy čokoľvek iné, len nie batoh!

  Fantázií sa medze nekládli.

  Skvelých výmyslom bolo naozaj veľa, preto sme sa rozhodli zmeniť pravidlá týkajúce sa výhercu. 

  Výhercov nakoniec bude niekoľko, a to traja žiaci na 1.stupni a traja žiaci na 2.stupni.

  Žiaci, ktorí vyhrali túto učiteľskú výzvu sa o svojej výhre dozvedia zajtra, od svojej triednej pani učiteľky počas rozdávania vysvedčení. 

  Aby ste nám verili, tak sa s Vami podelíme o niekoľko fotografií.

  Váš pedagogický zbor a žiačky 9.B

 • Splav Váhu

  Koncoročný výlet 7.B triedy bol jedným veľkým adrenalínovým dobrodružstvom. 28.6. 2022 sme vystriedali tri rôzne dopravné prostriedky, pričom jedným z nich boli RAFTY. Odvážili sme sa splaviť trasu zo Sokoloviec do Hlohovca po rieke Váh. Počas cesty sme sa kochali krásnou prírodou a najrôznejšími zvieratkami, ktoré sme mohli pozorovať vo voľnej prírode.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Ul. 1.mája 3, 900 84 Báhoň

  info@zsbahon.sk
  jedalen@zsbahon.sk
 • 033 / 6455 222 - ZŠ
  033 / 6455 117 - MŠ
  0910 766 700 - vrátnica
  033 / 3812 282 - školská jedáleň

Fotogaléria